Viešėdamas Žemaitijoje, vienas mylimiausių Lietuvoje vaikų rašytojų Vytautas Račickas užsuko į naujai atgimusią Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką, kur Vaikų literatūros skyriui padovanojo keletą savo knygų.

Svečias, lydimas „Kalvotosios Žemaitijos“ laikraščio redaktoriaus Algirdo Dačkevičiaus, maloniai pabendravo su bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikiene ir Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickiene, pasidžiaugė renovuota biblioteka.

„Esu lankęsis daugelyje šalies bibliotekų ir susitikęs su jaunaisiais skaitytojais, todėl galiu pagrįstai įvertinti, jog Žemaitijos sostinės biblioteka – viena iš jaukiausių ir moderniausių Lietuvoje. Jos atgimimas tuo metu, kai Telšiai paskelbti Lietuvos kultūros sostine – labai svarbus ir prasmingas įvykis“,– džiaugėsi ne pirmąkart į Telšius užsukantis ir gražius pokyčius mieste regintis rašytojas. Ir

kitąmet pavasarį, jeigu bibliotekininkai pakvies, V. Račickas su malonumu atvyks susitikti su jaunaisiais skaitytojais.

Autorius per savo kūrybinį gyvenimą yra išleidęs arti ketvirto dešimtuko knygų, daugelio iš jų tiražai – pakartotiniai. Kūriniai įvertinti įvairiausiomis premijomis, yra pelnę „Metų knygos“ apdovanojimų.